تبلیغات
شکسته بال - دلایل عزل وزیر اطلاعات(متن یادداشت "باكری آنلاین"در29/1/90 )
شکسته بال
دستی بکش به بال و پرم،"فطرس"ات شوم..

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دلایل عزل وزیر اطلاعات(متن یادداشت "باكری آنلاین"در29/1/90 )

متن کامل یاددشت «باکری آنلاین»

دلایل عزل وزیر اطلاعات

رئیس جمهور مردمی و مکتبی در اقدامی انقلابی و شجاعانه که نشأت گرفته از تدبیر سیاسی و ولایت مداری ایشان است، ظهر روز یکشنبه پس از یک دوره چند ماهه از دعوت وزیر محترم اطلاعات به اجرا نمودن منویات رهبر معظم انقلاب و پرهیز از تصمیمات جناحی، اقدام به عزل ایشان از وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نمودند.

متأسفانه این اقدام آقای دکتر احمدی‌نژاد که در تنازع با حفظ و گسترش نفوذ چند باند قدرت-ثروت بانفوذ امنیتی بسیار بالا بوده است با دروغ پراکنی‌ها و گمانه زنی‌های پیاده نظام این گروه‌ها و بعضاً رسانه‌های ساده اندیش روبرو گردید.

اوج اقدامات غیر اخلاقی رسانه‌ای و پخش شایعات بی‌اساس صورت گرفته در موضوع مورد اشاره، پایگاه خبری-تحلیلی باکری آنلاین که خود را ملزم به دفاع از حیثیت دولت مکتبی و رئیس جمهور ولایی می‌داند را وادار به بیان نکاتی چند در خصوص عزل وزیر محترم اطلاعات می‌نماید:

الف) نظر به ضرورت نگاه عمیق و بررسی فرمایشات و اقدامات مقام معظم رهبری توسط اقشار مختلف امت حزب‌الله، نکاتی چند در خصوص بازدید اخیر معظم له از وزارت اطلاعات و دیدار با پرسنل این وزارتخانه قابل تأمل و بررسی است:

۱- فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با پرسنل و مدیران وزارت اطلاعات حاوی انتقادات و تذکرات اساسی به نحوه مدیریت وزارت بوده است که بنا به اقتضائات امنیتی به ذکر چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم. لازم به ذکر است فرمایشات معظم له در این قسمت نقل به مضمون است:

۱. ۱. «رعایت مسائل شرعی و قانونی و عدم استفاده از روش‌های غیر قانونی برای رسیدن به اهداف» که متأسفانه شدت قاطعیت رهبر معظم انقلاب در بیان این موضوع حکایت از وجود چنین ضعف‌هایی در عملکردهای اخیر وزارت تحت مدیریت حجت الاسلام مصلحی دارد که از ذکر مثال رهبر معظم انقلاب و عملیات‌های غیر قانونی مشابه خودداری می‌کنیم.

۱. ۲. تشریح تفاوت عملیات اطلاعاتی با عملیات پلیسی و تأکید بر اشتباه بودن اقدامات اخیر وزارت اطلاعات در پرداختن به عملیات پلیسی به جای عملیات اطلاعاتی و تأکید بر این نکته که وظیفه وزارت اطلاعات پرداختن به عملیات‌های اطلاعاتی است.

۱. ۳. اشاره و تأکید مقام معظم رهبری به «ضرورت انجام کارهای عمیق اطلاعاتی مانند تدوین طرح جامع امنیت کشور» و پرهیز از اقدامات سطحی که ربطی به مأموریت‌های در نظرگرفته شده برای وزارت اطلاعات ندارد.

۱. ۴. توجه دادن به «پرهیز از جابجایی‌های بیش از اندازه در وزارت اطلاعات»

۱. ۵. برشمردن برجستگی‌های ویژه دولت و اشاره به اینکه این دولت بهترین دولت چند دهه اخیر است که در برابر تفکرات امام خمینی (ره) خاضع می‌باشد و...

۱. ۶. ضرورت ارائه تحلیل‌ها و پیش بینی‌های کار‌شناسی شده در حوزه‌های داخلی و خارجی که متأسفانه در خصوص موضوعات مختلف داخلی و تحولات منطقه‌ای گزارش‌ها و تحلیل‌های جامعی به مسئولین تصمیم گیرنده جهت اتخاذ تصمیمات صحیح ارائه نگردیده است.

و نکات فراوان دیگر که به دلایل امنیتی از ذکر آن خودداری می‌کنیم...

۲- با در نظر گرفتن شرایط بحرانی و بی‌برنامه گیهای امنیتی موجود در مقطع زمانی قبلی بازدید مقام معظم رهبری از وزارت اطلاعات پس از وقوع قتل‌های زنجیره‌ای و حوادث کوی دانشگاه چه نگرانی‌هایی در دوره کنونی منجر به بازدید شخص معظم له از وزارت اطلاعات گردیده است؟

ب) عدم اجرای دستور رئیس جمهور توسط وزیر محترم اطلاعات در جهت ارتقای سازمان حراست‌های وزارت اطلاعات (که در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی پیش بینی شده بود) علی رغم تذکر چندین باره رئیس جمهور.

ج) به کارگیری نیروهایی با عدم توانمندی‌های لازم در موضوع اطلاعات خارجی که منجر به ضعف جبران ناپذیر دستگاه امنیتی کشور و عدم اشراف اطلاعاتی راجع به حوادث اخیر منطقه و انقلاب‌های صورت گرفته گردید که متأسفانه در این خصوص هیچ گزارش قابل اعتنایی به مسئولین ذی ربط ارائه نگردیده است.

د) با توجه به اینکه حجت الاسلام مصلحی اکثر دوران مدیریتی خود را در سپاه گذرانده است و به نیروهای این نهاد انقلابی بیش از نیروهای دیگر نهادهای انقلاب اعتقاد دارد و همچنین عدم اعتماد ایشان به بدنه وزارت اطلاعات در موضوعات مختلف که بعضاً در محافلی به آن اشاره نیز می‌کردند و به کارگیری عناصر سپاهی در وزارت اطلاعات که بدنه آن از نیروهای اصیل انقلابی و مکتبی شکل گرفته است، کار را تا آنجا جلو می‌برد که ایشان در پی جلسات سازمان یافته با اعضای یک باند امنیتی-اقتصادی به دنبال اجرای خواسته‌های این جریان در وزارت اطلاعات بوده‌اند که متأسفانه عزل برخی از معاونین وزارتخانه که از نیروهای باسابقه و قدیمی وزارت اطلاعات بوده‌اند، در این راستا بوده است.

گفتنی است آقای حسین. ط سرحلقه امنیتی باند مذکور از فعالان ستاد یکی از کاندیداهای انتخابات دور نهم ریاست جمهوری بوده‌اند که در تقسیم غنائم بعد از انتخابات دور نهم بنا بود به پست وزارت اطلاعات دولت آقای (ق) برسند ولی تقدیر جور دیگری رقم خورد و متأسفانه ایشان پس از آن در مناصب گوناگون امنیتی که حضور داشتند، اقدام به جریان سازی و سازماندهی‌های فکری-پشتیبانی، مالی و امنیتی در خصوص تخریب دولت خدمتگزار نموده‌اند و تا این لحظه از هر آنچه چنگ اندازی بر چهره دولت خدمتگزار بوده است، فروگذار نکرده ‌ند...

امید است با اطلاع رسانی رسانه‌های حقیقت طلب، جریان سازی رسانه‌ای این باند خنثی شده و بار دیگر شاهد نوشاندن جام زهر از سوی تحمیل گران به ولایت نباشیم

درباره وبلاگ

خواهم به خلق عشق تو را برملا كنم
هر جا كه می رسم، بشود؛ داد می زنم ... :
این آقا ارباب منه...
مدیر وبلاگ : محمدصالح نصیری

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان